A fermentált ételek köztudottan egészségesek. A koreai ételek – mint a kimchi – az utóbbi években világszerte népszerűek és ismertek lettek. Ezeket az ételeket wellness ételeknek is hívják, mert az emberek manapság többet törődnek az egészségükkel. A kutatók bebizonyították, hogy a kis molekulák, amelyek a fermentáció során keletkeznek, hasznosak a testünk működésére nézve. Több kutatás is folyt, amely a kimchi hasznosságát bizonyította be.
A tejsavbaktérium és a tejbacilus, amelyek a kimchben megtalálhatók, benne maradnak a belekben és védik a bélrendszert. Köztudott, hogy jól fermentált kimchit enni sokkal hasznosabb, mint joghurtot enni, ha a tejsavbaktériumok mennyiségét vesszük figyelembe. Egy kísérletben egereket etettek kimchivel és a koleszterin- és triglicerid-szintjük a szívhez vezető erekben és a májukban 38%-kal csökkent. Továbbá a kimchiben található retek, fokhagyma és gyömbér komoly rákmegelőző ételek. Egy olyan kutatás is volt, amely bebizonyította, hogy a természetes módon fermentált kimchivel meg lehet előzni az ételmérgezést is (szalmonella, staphylococcus, vibrio és patogén kólibacilus).
A koreai cheonggukjang leves szintén fermentációval készül és hozzájárul az egészséges élethez, akkor is, ha a fiatalabb generáció nem kedveli. A cheonggukjang leves olyan bacilusokkal készül, amelyek hozzátapadnak a tofuhoz. A fermentációs folyamat 2-3 napig tart. Ez a leggyorsabban elkészülő étel a szójabab alapú fermentált ételek között. Amikor a szójabab fermentálódik, akkor minden 10 dkg babon több mint 100 milliárd emésztőenzim termelődik, amelyek segítik az emésztést és a felszívódást. Ehhez még hozzájön, hogy a cheonggukjang levesben ragacsos szálak is képződnek, amelyek nagyszámú molekuláris nukleinsavat (immunerősítő), antioxidánsokat és proteázokat (trombózis elleni anyag) tartalmaznak. Ezeknek az anyagoknak rákmegelőző hatásuk is van.